FORUM I SHQIPTAREVE TE VERTETE--JEMI NJE KOMB DHE KEMI NJE GJAK --
 
--PEJACITY--ForumCalendarKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 RISHIKIMI I KONVENTAVE MĖ TĖ RĖNDĖSISHME TĖ OKB-sė PĖR TĖ DREJTAT E NJERIUT

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.dock
team
team
avatar

Male
Numri i postimeve : 87
Age : 87
lokacioni : peja
hobi ose puna juaj : xxx
Registration date : 15/06/2008

MesazhTitulli: RISHIKIMI I KONVENTAVE MĖ TĖ RĖNDĖSISHME TĖ OKB-sė PĖR TĖ DREJTAT E NJERIUT   Sat 8 Nov - 0:11

· Deklarata Universale pėr tė Drejtat e Njeriut (1948)

· Pakti Ndėrkombėtar pėr tė Drejtat Ekonomike, Sociale dhe Kulturore (1966)

· Pakti Ndėrkombėtar pėr tė Drejtat Civile dhe Politike (1966)

· Konventa pėr Parandalimin dhe Ndėshkimin e Krimit tė Gjenocidit (1948)

· Konventėn kundėr Torturės dhe Trajtimit apo Dėnimit tjetėr Mizor, Ēnjerėzor dhe Poshtėrues (1984)

· Konventa Ndėrkombėtare pėr Eliminimin e tė Gjitha Formave tė Diskriminimit Racor (1965)

· Konventa pėr Eliminimin e tė Gjitha Formave tė Diskriminimit ndaj Grave (1979)

· Konventa pėr tė Drejtat e Fėmijės (1989)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
RISHIKIMI I KONVENTAVE MĖ TĖ RĖNDĖSISHME TĖ OKB-sė PĖR TĖ DREJTAT E NJERIUT
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: --RINIA-- :: prespektivat e te rinjėve-
Kėrce tek: